четвер, 19 березня 2020 р.

Природознавство 3 клас. Цікаві факти про тварин.

Цікаві факти про тварин
-У дельфінів є імена. Причому кожне дельфінча отримує своє ім’я при народженні. Цей факт довели вчені, записавши свист-сигнал, що означає ім’я, на яке відгукувався той самий дельфін.
-Рекорд зі стрибків належить кенгуру, найбільшому ссавцю Австралії. При наближенні небезпеки, кенгуру вдається до втечі стрибками, спираючись на хвіст як на жердину, і може стрибнути в довжину на 10–12 метрів, пролітаючи над гладдю степу на висоті близько двох метрів.
-Довгий час вважалося, що всі хребетні харчуються виключно через рот і травну систему. Нещодавно було виявлено, що тихоокеанський п’явкорот — найпростіший хребетний, що має хордоподібний орган під назвою нотохорд — може поглинати поживні речовини прямо через шкіру.
-У мухи Goniurellia tridens, яку виявили ОАЕ, на крилах зображені… ще дві мухи. У такий спосіб муха захищається від хижаків, прикидаючись «Мушиною зграєю». 
-Африканська яєчна змія унікальна тим, що може харчуватися виключно яйцями птахів, діаметр яких, може значно перевершувати розміри самої змії. Вдається їй це завдяки дуже рухливим з’єднанням кісток черепа, малорозвиненим зубам і особливим відросткам шийних хребців. Саме завдяки їм змія розкриває шкаралупу, ковтаючи рідину і випльовує потім залишки шкаралупи.
-З усіх тварин тільки кролики та папуги можуть дивитися назад, не повертаючи голови.
-Дорослі свійські кішки не нявкають, спілкуючись між собою. Звук «мяу» характерний для кошенят, підкликати свою маму, а дорослі кішки навчилися використовувати цей звук щоби привернути увагу людини. Для дорослих диких кішок нявкання взагалі не характерне в жодних ситуаціях.
-Висушені яйця (ікра) морської креветки можуть зберігатися роками, але щойно потрапляють у воду, «вилуплюються» через кілька годин.
-Домашні кішки — це єдиний різновид котячих, здатний тримати хвіст вертикально при ходьбі. Усі дикі кішки тримають свої хвости горизонтально або між ногами.
-Найбільше яйце, як відомо, у страуса. А найменше — у ківі. Страусине яйце має найменший відсоток ваги в порівнянні з його тілом, а от у ківі — якраз, навпаки. Деякі яйця ківі можуть важити до чверті ваги самого птаха.
-Печінка полярного ведмедя містить так багато вітаміну А, що якщо людина її з’їсть, це може мати фатальні наслідки.
-Незважаючи на маленькі габарити, мухи літають, як надшвидкісні літаки: швидкість польоту гедзя — 22,4 км/год, кімнатної мухи — 6,4 км/год, падальні мухи — 11 км/год. Вчені довели, що муха так вправно ухиляється від мухобійки лише тому, що вона не тільки швидко метикує, але і здатна планувати свої дії.
-У комарів є зуби. Під мікроскопом у них у роті видно 22 зуби.
-У японській кухні є страва «восьминіг-танцюрист». Нещодавно вбитого восьминога поміщають у чашку з рисом, а потім поливають соєвим соусом — і в цей час молюск починає «танцювати», перебираючи своїми щупальцями. Цей ефект пояснюється особливою будовою нервових волокон восьминогів, які навіть після смерті реагують на натрій який міститься в соусі і змушує м’язи скорочуватися.
-В околицях французького села План-де-ла-Тур, якось раз небувало розмножилися зелені коники. Місцеві кури з задоволенням їх клювали, а згодом жителі села були приголомшені: кури почали нести яйця з зеленими жовтками.
-Згідно з документами, найменшим конем був жеребець Літтл Пампкін, з ферми міні-коней «Делла Терра», США. На 30 листопада 1975 його зріст становив 35,5 см, а вага — 9 кг.
-Фламінго живуть дивно довге життя: до 80 років.
-У Ліхтенштейні фермери публікують некрологи на честь своїх померлих корів.
-Миша — найпоширеніший ссавець на Землі.
-Більше шансів, що на вас нападе корова, ніж що це зробить акула.
-Щур, може впасти з п’ятиповерхової будівлі без жодних ушкоджень.
-Жирафи не мають голосових зв’язок.
-На холоді комахи тремтять, як і людина.
-Новонароджений кенгуру може поміститися в чайній ложці.
-Метелики не можуть літати під час землетрусу.
-Послід вомбата має кубічну форму.
-Людина важить, у середньому, у 20–30 разів більше за кішку. І якщо в кішку кинути тапком, це рівносильно, що в людину кинути кріслом.

Немає коментарів:

Дописати коментар